KWON-DANRHO.CZ HK Plus .r.o.
Selicharova 1422/7
Hradec Kralove, 5000 12

telefon: 495 582 100, 725 501 410
email: info@kwon-danrho.cz
www: www.kwon.cz

Historie - Aikido

Aikido patří mezi nejmladší japonská bojová umění, aikido bylo vytvořeno až v roce 1925 Moriheiem Uešibou (1883 -1969).

Aikido je japonský druh bojového umění, typický zejména strategií obrany. Aikido založeno na myšlence neagresivity, rozvíjí cvičícího jedince jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Zakladatelem je Morihei Ueshiba (1883 - 1969), jeden z nejvýznamnějších bojovníků, který pochopil, že na násilí není potřeba odpovídat násilím, ale láskou a pochopením aniž by bylo někomu ublíženo.

Název Aikido je složen ze tří japonských znaků:

ai - harmonie
ki - energie
- cesta

Tvůrcem a zakladatelem Aikido je Morihei Ueshiba. Po smrti zakladatele pokračoval v Aikido rodinné tradici jeho syn Kisshomaru Ueshiba, který se zasloužil o počátky šíření aikida mimo japonsko. V současné době udržuje rodinnou tradici Aikido vnuk zakladatele Moriteru Ueshiba. Linie či styl reprezentovaný do současnosti rodinou Uešiba je označován jako aikikai, přímí žáci zakladatele (ó-sensei) ovšem někdy zakládají vlastní styly a školy (Tomiki Aikido, Iwama-Ryu, Ki-Aikido, Yoshinkan atd.).

Centrálním dojo v rámci linie aikikai je Honbu dojo v Tokiu, ve kterém vyučují členové rodiny Uešiba. První evropskou zemí odkud se aikido začalo Aikido dále šířit po starém kontinentu byla Francie. V počátcích většinou Aikido oddíly vznikaly při judistických oddílech. První generace evropských aikidistů z 60. a 70. let měla většinou za sebou judistickou či karatistickou minulost. Mnozí vrcholoví judisté a karatisté se po skončení své sportovní kariéry věnují aikidu, jako blízké nesoutěžní formě bojového umění, které je založeno na podobných principech a při tom nevyžaduje příliš velké svalové vypětí.

Více se o produktech na Aikido dozvíte zde:


0 ks zboží 0 Kč